صفحه کلید آسانسور به سبک تزئینی

صفحه کلید آسانسور به سبک تزئینی

طراحی داخلی آسانسور شامل صفحه کلید آسانسور، سنگ کف، سقف، دیوارها، دستگیره و کیبورد می باشد.

صفحه کلید آسانسور یکی از اجزای مهم در دکوراسیون کابین آسانسور است که تاثیر بسزایی در زیبایی آن دارد. کیبورد با نام های شاسی آسانسور، چاه آسانسور و پانل شاسی معرفی شده است. پانل شاسی انواع مختلفی دارد که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند و بسته به اهمیت آسانسور و سلیقه شخصی پنل آسانسور انتخاب می شود.

شرکت دکور استیل دارای سالها تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی آسانسور، نصب کابین آسانسور، تعمیر کابین آسانسور، تعویض کابین آسانسور، تولید و نصب قطعات آسانسور و … می باشد.

اگر کابین آسانسور شما قدیمی است و به فکر تعویض یا تعمیر آن هستید با تیم دکور استیل تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان دکور استیل بهره مند شوید و با خیالی آسوده طراحی و نصب را به آنها بسپارید.

دکور استیل استانداردترین خدمات را در زمینه انواع کابین آسانسور اعم از کابین آسانسور استیل، ام دی اف و … و همچنین لوازم جانبی آنها مانند دستگیره آسانسور، سنگ کف آسانسور و … ارائه می دهد.

صفحه کلید آسانسور چگونه کار می کند؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی پانل های شاسی آسانسور در طرح های مختلفی ساخته می شوند و در دو نوع دکمه ای و لمسی موجود می باشند. صفحه کلید آسانسور به آسانسور دستور می دهد که کابین را مطابق طبقه انتخاب شده توسط شخص حرکت دهد.

در محل نصب آسانسور باید در هر طبقه یک شاسی وجود داشته باشد. پانل شاسی یکی از عوامل مهم در زیبایی کابین است. در اشکال و رنگ های مختلف موجود است و از استیل، آلومینیوم و برنز ساخته شده است.

صفحه کلید آسانسور شامل دکمه های فشاری هشدار دهنده، شمارنده (نشان دهنده طبقه شماست)، دو فلش برای اعلام جهت حرکت آسانسور به سمت بالا یا پایین، کلید زنگ هشدار، کلید تهویه کابین، باز شدن درب، بسته شدن درب، لامپ است. اورژانسی است و…

صفحه کلید آسانسور از دو قسمت شاسی احضار و شاسی طبقه تشکیل شده است.

شاسی احضار دارای دو نوع توکار و روبه رو می باشد. داخل کابین کنار درب آسانسور قرار می گیرد. وظیفه آن انتقال کابین به طبقه مورد نظر است. شاسی طبقات دارای صفحه نمایش و دکمه تماس می باشد. وظیفه آن نشان دادن جهت و موقعیت کابین است.

انواع کیبورد آسانسور چیست؟

پانل شاسی لمسی استیل و پانل شاسی شیشه ای: شاسی آسانسور لمسی استیل نو است و زیبایی خاصی به داخل آسانسور می بخشد. در برابر ضربه مقاوم تر است.

صفحه کلید آسانسور استیل با دکمه : لمسی نیست و دارای دکمه فشاری می باشد. این مدل بیشتر در آسانسور استفاده می شود.

پنل آسانسور با استفاده از اثر انگشت، رمز عبور یا کارت: نوع بسیار جدیدتری از پنل آسانسور است که با کارت های RFID، اثر انگشت، شماره رمز عبور کار می کند. این مدل برای دسترسی شخصی به کابین است. می تواند دسترسی یک فرد را در برخی از کلاس ها محدود یا اجازه دهد.

 

مزایای صفحه کلید آسانسور

دارای کلید احضار است که از داخل واحد به طبقه مورد نظر می رود. از کلید آسانسور ساختمان می توان به عنوان زنگ هشدار نیز استفاده کرد.

کلیدهای صفحه کلید دارای LED هستند که تشخیص پنل آسانسور را در شب آسان می کند.

پانل های شاسی دارای صفحه کریستالی هستند که علاوه بر افزایش کیفیت، قابلیت ضد خش و مقاومت بسیار بالایی دارند.

کلیدها دارای رنگ هایی مانند سفید، سبز، صورتی، آبی و مشکی هستند که در زیبایی کابین موثر هستند.

نصب صفحه کلید آسانسور بسیار آسان است و نیاز به سیم کشی خاصی ندارد.

نابینایان چگونه از آسانسور استفاده می کنند؟

صفحه کلید آسانسوری که دکمه هایی دارد، زیر هر دکمه نوشته هایی برجسته وجود دارد که به آنها خط بریل می گویند. نابینایان می توانند با لمس نوشته های هایلایت شده طبقه مورد نظر را انتخاب کنند.

چگونه یک صفحه کلید آسانسور مناسب برای کابین انتخاب کنیم؟

دقت در انتخاب پنل آسانسور صفحه کلید آسانسور بسیار مهم است. علاوه بر زیبایی باید به محل نصب آن نیز توجه کرد.

در مناطقی که رطوبت بالایی دارند، مانند کشتی ها یا سالن های ورزشی، صفحه کلیدی که انتخاب می کنیم باید ضد زنگ و مقاوم در برابر رطوبت باشد. یا استفاده از پانل های شیشه ای برای آسانسورهای صنعتی مناسب نیست زیرا در تماس با جسم تیز آسیب می بیند.

همچنین استفاده از پانل های شاسی لمسی در آسانسورهای با ساختمان های قدیمی، مناطق مرطوب، آسانسورهای صنعتی و مکان های پر رفت و آمد گزینه مناسبی نیست