معرفی انواع PLC های زیمنس و آموزش نحوه کار پی ال سی مهندس یار

PLC زیمنس جایگزین محصولات سری S7-200 بوده که دارای قابلیت ها وپیشرفت های بسیار زیادی نسبت به نسل پیشین خود میباشد که حتی در مواردی میتوانند از PLC 1200 زیمنس به عنوان رقیب PLC های سری S7-300 نیز در نظر گرفته شوند.

ساختار CPU های 1200 زیمنس

تمامی CPU  های سری 1200 از نوع کامپکت میباشند به این معنی که به صورت پیشفرض دارای ورودی و خروجی های متعددی میباشند که در پروژه های کوچک همین تعداد I/O میتواند نیاز کاربر و مجموعه را مرتفع نماید.

بسته به نوع مدل انتخابی این CPU  ها میتوان حداکثر تعداد –ورودی دیجیتال — خروجی دیجیتال( که هم  به صورت ترانزیستوری و هم به صورت رله ای در دسترس میباشد. ) – ورودی آنالوگ که قابل پیکربندی و استفاده به صورت جریانی و هم به صورت ولتاژی میباشد و در نهایت 2 کانال خروجی آنالوگ ( در مدل های 1215 و 1217 ) میباشند. علاوه بر تعداد ورودی و خروجی های ذکر شده تمامی مدل های CPU های 1200 دارای قابلیت اضافه کردن یک کارت سیگنال بورد نیز میباشند. که بدین ترتیب حداکثر یک کانال آنالوگ دیگر نیز در اختیار کاربر قرار دهد.

رابط کاربری و نحوه اتصال

تمامی مدل های PLC های 1200 زیمنس دارای پورت PROFINET  بوده و به راحتی میتوان از طریق نرم افزار به آن متصل شد و از طریق همین پورت میتواند به HMI  و دیگر ادوات اتوماسیون صنعتی متصل گردد.

میزان حافظه سی پی یو های 1200

بسته به مدل انتخابی هر کدام از CPU  ها دارای حافظه  میباشند مقدار این حافظه از 30 کیلوبایت در مدل های 1211 تا 125 کیلوبایت در مدل های 1217 متغیر میباشد. علاوه براین تمام CPU ها دارای یک شیار کارت حافظه نیز میباشند که میتوان با خرید کارت حافظه فضای داخلی بیشتری را در اختیار داشت. کارت های حافظه ی خارجی از 4 مگابایت تا 24 مگابایت قابل تهیه میباشند.

قابلیت گسترش

مانند دیگر PLC های زیمنس این مدل ها نیز قابلیت اضافه کردن انواع کارت های.ورودی خروجی آنالوگ و دیجیتال و کارت های شبکه را دارند .ظرفیت تعداد این کارت ها با توجه به مدل  PLC 1200 زیمنس متغیر است.