معرفی و دانلود رایگان کتاب انواع چای گیاهی و خواص آنها الیاس خضری کتابراه | OkChay

امروزه چای انگلیسی ترکیبی از چای سیاه، شیر و ادویه های مخصوص و خوش عطر است که به صورت گرم سرو می شود. چای انگلیسی یکی از پر طرفدارترین انواع چای در جهان است که در مناسبت های مجلسی هم سرو می شود. خواص دیگر چای ماچا را می‌توان برای لاغری استفاده کرد و کسانی که مشکل اضافه وزن دارند و می‌خواهند وزن خود را به خوبی کم کنند می‌توانند از چای ماچا استفاده کنند.

چای زنجبیل برای تهوع و دل‌به‌هم خوردگی

به این ترتیب که ترکیه به تنهایی ششمین کشور تولید و کشت کننده چای در دنیاست که ۶ درصد از نیاز سالانه انواع چای در جهان را تامین می کند. این موضوع نشان می دهد چای تا چه حد در فرهنگ ترک ها ریشه دوانده است. روش دم کردن چای ترکی هم مشابه دم کردن چای به روش ایرانی و در قوری و کتری است. معمولا هم ترک ها، چای را در استکان های کمر باریک با شکر یا حبه های قند سرو می کنند.

چای العطور 200 گرم

دارچین که از درختان با برگ‌های سبز پرورش پیدا می‌کند، معمولاً به غذاها و چای نیاورانی نوشیدنی‌ها اضافه می‌شود. دارچین حاوی مواد معدنی کلسیم، کروم، مس، ید، آهن، منگنز، فسفر، پتاسیم و روی و ویتامین‌های مختلف است. خواص چای سبز با دارچین بیشمار است به طوری که باعث پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی می‌شود.

  • چای بابونه فاقد کافئین است و همین امر اهمیت ویژه‌ایی به آن می‌بخشد، زیرا کافئین عامل اضطراب در برخی افراد است.
  • قارچ‌ها سبب تخمیر واقعی در چای می‌شوند که سبب آلودگی چای با مواد سمی و سرطان‌زا گشته، که در نتیجه آن چای را باید دور ریخت.
  • این یافته‌ها نشان می‌دهد که زعفران ممکن است اثرات مفیدی بر سلامت روان و عملکرد شناختی داشته باشد.
  • روش‌های دیگر برای نگهداری چای شامل قراردادن چای در کیسه‌های آکبند است.
  • سپس چای را به مکانی سرد به دور از رطوبت و بو منتقل سازید.
  • زیاده روی در مصرف هیچکدام از چای ها مفید نیست ولی آنچه شامل همه ی آنها می شود اینست که انواع چای ها خاصیت ضد‌پیری دارند.

معرفی و دانلود رایگان کتاب انواع چای گیاهی و خواص آنها الیاس خضری کتابراه | OkChay

ولی برخی افراد بر این باورند که فنیقی‌ ها چای را به مراکش آوردند و بعضی دیگر هم این کار را به عشایراهایی نسبت می دهند که از آسیا به این کشور وارد شده اند. البته داستان‌هایی هم در مورد ارائه چای از سمت ملکه ویکتوریا به نماینده برجسته مراکش وجود دارد و هنوز صحت همه این ماجراها تایید نشده است. به هر حال تقریبا امروز همه مردم این کشور طرز تهیه چای مراکشی را بلد هستند و با فرهنگ و آداب خوردن این چای را یاد گرفته اند. چای ماسالا را یکی از قدیمی‌ترین نوشیدنی‌ های گرم دست ‌ساز بشر می دانند. چای سیاه یک نوع ضد اسپاسم طبیعی است، و موجب انقباض و جلوگیری از حرکت های ماهیچه های گوارشی می‌کند و اگر شما دچار تهوع و یا برگشت اسید معده بودید به شما کمک می‌کند.